Wykorzystanie nasion konopi

Wielu osobom konopie kojarzą się jednoznacznie z marihuaną. Prawda jednak jest taka, że istnieją ich dwie odmiany. Jedna to konopie indyjskie, które faktycznie są nielegalną marihuaną. Ale mamy również drugie Nasiona konopi siewnych, które są legalne i co więcej bardzo zdrowe. Jeśli dowiemy się o nich więcej, to możemy być mile zaskoczeni tym, jak wiele mają nam one do zaoferowania. Bez większego problemu możemy je dostać w różnych sklepach, a to oznacza, że warto przemyśleć, czy nie chcemy wypróbować ich właściwości.

Gdzie są wykorzystywane?

Jeżeli interesuje nas to, gdzie są wykorzystywane nasiona konopi siewnych, to warto wiedzieć, że w przemyśle: kosmetycznym, budowlanym, włókienniczym, zdrowotnym i spożywczym. Zaskoczeni? Możecie być jeszcze bardziej zdziwieni, kiedy dowiecie się, że nasiona te są prawdziwą bombą energetyczno-zdrowotną dla osób praktycznie w każdym wieku. To dlatego, że posiadają odpowiednią ilość tłuszczów omega-6 i omega-3, do tego oferują nam błonnik, białko, witaminę E, cynk, żelazo, magnez. To wszystko oznacza, że dzięki tym ziarnom mamy zapewnione niezbędne witaminy i minerały, a co więcej świetnie smakują.

www.amhcoaching.pl

Dzięki spożywaniu takich nasion możemy zadbać o wygląd skóry, o stawy, a także zapobiec problemom z sercem czy cholesterolem. Z racji błonnika będą pomocne także podczas odchudzania.

Różnorodność spożywania

To co jest wspaniałe w tych nasionach konopi siewnych to różnorodność w odniesieniu do tego, w jaki sposób możemy je spożywać. Do wyboru będziemy mieli ziarna łuskane i niełuskane, a dodatkowo możemy je spożywać w formie mielonej. To oznacza, że możemy je dodawać do: musli, sałatek, płatków śniadaniowych, koktajli, a nawet kanapek. Dlatego też możemy przyjmować je w takiej formie, jaka będzie nam najbardziej odpowiadała. Tym bardziej, że z jej nasion możemy także ugotować zupę, która nazywana jest siemieniotką. Jeśli chcemy mieć pewność, że dostarczamy jej w odpowiedniej ilości, to powinniśmy zjadać kilka łyżeczek dziennie. Warto zobaczyć jak wiele korzyści możemy odnieść, jeśli dopilnujemy, aby w naszej codziennej diecie znalazło się kilka łyżeczek nasion konopi siewnych. Dzięki nim będziemy mogli zadbać o zdrowie i dopilnować, aby w naszym organizmie była niezbędna ilość witamin i minerałów.

Nie będziemy mieli problemów z ich zakupieniem, a ponieważ występują pod różną postacią, to będziemy mogli je dopasować do naszych preferencji, tym bardziej, że spokojnie będziemy mogli je wymieszać z innymi produktami, które dodajemy do sałatek czy musli.