Przechowywanie ususzonych ziół

www.kitcars.biz

Uzyskana garść wysuszonych ziół, aby jak najdłużej i jednocześnie jak najwięcej swoich walorów zatrzymywała na jak najdłuższy czas, powinna być odpowiednio przechowywana. Pierwszą dość istotną rzeczą jest fakt, iż wysuszone zioła bardzo szybko i łatwo wchłaniają wilgoć pojawiającą się w ich otoczeniu, dlatego należy je przechowywać w szczelnych opakowaniach tak, aby uniknąć pojawienia się pleśni, a co za tym idzie zmarnowania całego zapasu. Bardzo dobrze jest, gdy pojemniki przeznaczone do przechowywania ziół są zamykane hermetycznie.

www.poprawkonwersje.pl

Wszelkiego rodzaju szklane lub porcelanowe dają bardzo duże możliwości przedłużenia trwałości zgromadzonych ziół, jednakże pamiętajmy, aby były one wykonane z ciemnego szkła dające możliwość ograniczonego dostępu światła. Jednocześnie mogą przecież w ten sposób stanowić ciekawy element dekoracyjny naszej własnej przestrzeni. Drugim ważnym elementem w przechowywaniu ususzonych ziół jest fakt, że im mniej rozdrobnione tym więcej olejków eterycznych w sobie zawierają.

Dlatego, jeżeli mamy tylko takową możliwość przechowujmy je w całości, wraz z łodygami i dopiero w razie potrzeby odrywajmy potrzebną ich część.