Pielęgnacja włosów wysokoporowatych

ocenprace.waw.pl Odżywka zwiększająca objętość włosów

Włosy wysokoporowate to takie, których łuski są rozchylone i nieregularne. Powoduje to, że fryzura jest trudna do ułożenia, łatwo puszy się pod wpływem wilgoci i sprawia wrażenie matowej oraz zaniedbanej. Często włos staje się wysokoporowaty, gdy poddamy go działaniu silnej chemii, np. rozjaśnianiu.

Jak więc przywrócić mu dawny blask? Jedynym sposobem na osiągnięcie tego celu jest regularne i silne odżywianie włosów. Dzięki temu zamkniemy rozchylone łuski. Po każdym myciu stosujmy więc odżywki oraz maski. Jeżeli używamy drogeryjnych kosmetyków warto wzbogacać je o domowe składniki.

Dobrze nadadzą się do tego miód, oleje, żółtka jajek lub drożdże. Posiadaczki włosów wysokoporowatych powinny bardzo uważać przy ich rozczesywaniu. Rozchylone łuski powodują bowiem, że włosy łatwo się plączą, a szarpane szczotką – niszczą. Do czesania po umyciu używajmy więc tylko grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami.

W regeneracji włosów wysokoporowatych pomogą nam także płukanki, np. z siemienia lnianego, używane do ostatniego spłukania włosów.