Odpowiedzialność dewelopera przy odbiorze lokalu

mieszkania rynek pierwotny Lusówko http://jandach.pl Domy, mieszkania Poznań i okolice. Deweloper Jandach

Odbiór mieszkania to bardzo ważny moment zarówno dla kupującego, jak i dewelopera. Na tym etapie nabywca ma prawo dokładnie ocenić stan mieszkania. Przede wszystkim sprawdzany jest standard wykończenia.

Ważne jest, aby wszystkie ustalenia były takie same, co w umowie. Jeśli na tym etapie kupujący ma jakiekolwiek zastrzeżenia, powinien wstrzymać się z podpisaniem umowy ostatecznej do czasu złożenia wyjaśnień dewelopera. Odpowiedzialność dewelopera dotyczy następujących kwestii: wszelkich uchybień technicznych mieszkania, które negatywnie wpływają na jego wartość, brak określonych w umowie standardów wykończenia czy też chęć wydania mieszkania, które jeszcze nie może być w pełni użytkowane.

Warto pamiętać, że deweloper odpowie również za wszelkie wady prawne mieszkania. Z tego powodu nie należy natychmiastowo podpisywać umowy ostatecznej. Pamiętajmy, że podpisując ją akceptujemy wszelkie warunki w niej zawarte oraz stan mieszkania.

Kupujący ma prawo domagać się rekompensaty jedynie wtedy, gdy nie wiedział wcześniej o zaistniałych wadach. Jeśli deweloper udowodni, że informował wcześniej klienta o poszczególnych uchybieniach, nabywcy trudno będzie dochodzić swoich praw. W niektórych przypadkach deweloper ma prawo odmówić uznania roszczenia.

Świadczymy remonty dachów, usługi dekarskie oraz blacharstwo budowlane

W przypadku gdy wada jest bardzo istotna, tzn. uniemożliwia pełne użytkowanie mieszkania, nabywa może żądać wydania innego mieszkania, spełniającego określone kryteria. Istnieje również możliwość odstąpienia od zawartej umowy.