Najczęstsze błędy podczas farbowania włosów

www.ecce2011torun.pl

Błędy popełniane podczas farbowania mogą znacznie pogorszyć stan naszych włosów. W skrajnych przypadkach uszkodzona może zostać nawet skóra głowy – część włosów ułamie się wówczas przy samej nasadzie. Aby uchronić się przed taką katastrofą, zobaczmy jakie są najczęściej popełnianie błędy podczas koloryzacji.

Po pierwsze – nie warto farbować włosów w celu ich „odżywienia”. Część kobiet decyduje się na koloryzację zbliżoną odcieniem do ich naturalnego, aby włosy wyglądały na grubsze i bardziej się błyszczały. W rzeczywistości jednak jest to wyłącznie chwilowy efekt wizualny.

Jeśli naszej fryzurze brakuje blasku – najlepiej postawić na nawilżenie i dobrą pielęgnację. Błędem jest także farbowanie włosów suchych i zniszczonych. Po koloryzacji będą one najprawdopodobniej jeszcze bardziej przesuszone, a dodatkowo nowy kolor może znacznie różnić się od oczekiwanego.

http://montibello.pl/hair-product/odzywka-w-piance-densi-volume-tn/

Szczególnie uważać musimy przy rozjaśnianiu, które jest najbardziej „inwazyjne” dla włosów. Przed rozpoczęciem koloryzacji koniecznie wykonajmy też próbę uczuleniową.