Nadmiar dobroci wyjdzie włosom na złe

Policealne Studium Kosmetyczne organizuje kursy stylizacji paznokci http://studium-kosmetyczne.pl/kursy w Poznaniu

We wszystkim należy zachować umiar, także jeśli chodzi o pielęgnacje włosów. Za dużo produktów nałożonych na włosy może je obciążać, co spowoduje ich szybsze przetłuszczanie się lub łupież skóry głowy. Zbyt wiele kosmetyków wcale nie przyspieszy też procesu regeneracji włosów, a może im nawet zaszkodzić. Szczególnie zdradliwe mogą się w tej kwestii okazać kosmetyki z proteinami.

Proteiny to białka proste, a najczęściej wykorzystywane w kosmetykach do pielęgnacji włosów są proteiny mleka, pszenicy i keratyna. Niektóre włosy będą je przyjmowały w każdych proporcjach, innym wystarczy ich niewielka dawka raz na kilka tygodni. Jeśli przedobrzysz z kosmetykami, które mają w sobie te składniki może dojść do tzn. przeproteinowania.

Włosy będą wtedy przesuszone, łamliwe, mogą też ciągnąć się jak guma i nadmiernie wypadać.Ostrożnie należy też używać kosmetyków z alkoholem w składzie. Produkt ten w nadmiarze może bowiem włosy przesuszać i powodować ich matowienie. Dlatego ograniczaj wszelkiego rodzaju lakiery do włosów, mgiełki nabłyszczające czy żele do stylizacji.