Jak ocenić wartość mieszkania od dewelopera?

domy Czapury http://jandach.pl/pl/deweloper-czapury Deweloper Czapury, domy i mieszkania w Czapurach - Jandach

Większość z nas nie ma doświadczenia w kupnie czy sprzedaży mieszkań i z tego powodu nie zawsze potrafimy nawet niezbyt dokładnie oszacować cenę. Wiąże się to także z faktem, iż przy każdym dużym zakupie warto przynajmniej spróbować negocjować cenę, gdyż niejednokrotnie uzyskamy rabat lub bardzo atrakcyjne dodatki. W przypadku mieszkań od dewelopera można np.

wynegocjować darmowe miejsce garażowe. Wracając jednak do najważniejszej kwestii związanej z oceną wartości nieruchomości, należy zadać sobie pytanie czy jesteśmy na tyle kompetentni, aby samodzielnie dokonać takiej wyceny. W trudnych przypadkach najlepiej zlecić to zadanie zaufanemu rzeczoznawcy, który specjalizuje się w wycenie mieszkań.

Chcąc dokładnie oszacować wartość mieszkania od dewelopera musimy znać ceny materiałów budowlanych, robocizny, a także zarobek dla dewelopera. Dodatkowo trzeba uwzględnić koszt działki, na której powstają mieszkania i podzielić jej wartość na liczbę lokali mieszkalnych zgodnie z zasadą proporcjonalności (im większe mieszkanie tym wyższy wkład w zakup działki). Ponadto nie sposób pominąć podatki i inne opłaty skarbowe, ponieważ tylko wówczas oszacowana wartość nieruchomości będzie zgodna z jej stanem faktycznym i unikniemy ryzyka przepłacenia.

Mieszkania od dewelopera stanowią wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą urządzić mieszkanie według własnego gustu od podstaw, a do tego chcą możliwie dobry stan techniczny. Wiąże się to jednak z wyższą ceną niż na rynku wtórnym.