Jak dobrze zafarbować włosy?

odżywki do włosów https://aspazja.pl/

Farbowanie włosów w domu jest na pewno o wiele bardziej ekonomiczne niż wykonanie takiego samego zabiegu u profesjonalnego fryzjera. Dodatkowo kolor możemy zmienić w dowolnym momencie, bez konieczności czekania na wolny termin. Aby jednak efekt końcowy był dla nas zadowalający, trzeba stosować się do kilku podstawowych zasad. Pierwszą z nich jest odpowiedni dobór koloru do odcienia skóry i oczu.

Jeśli, np. jesteśmy posiadaczkami cery naczynkowej – zrezygnujmy z rudości, bo podkreślimy tym samym wszystkie zaczerwienienia. Drugi krok to wybranie interesującej nas trwałości farby. Jeżeli dokładnie wiemy, jaki kolor mają mieć nasze włosy – zdecydujmy się na trwałą koloryzację.

Dla niezdecydowanych lepsza będzie natomiast tzw. szamponetka. Przed rozpoczęciem farbowania pamiętajmy też o odpowiedniej regeneracji włosów – na zdrowych włosach efekt koloryzacji zawsze jest ładniejszy. Koniecznie zróbmy też próbę uczuleniową.

gps.mapy-navi.com.pl

Jeśli okaże się bowiem, że kosmetyk wywoła u nas reakcję alergiczną, może to skutkować nawet wypadaniem włosów. Sam zabieg koloryzacji powinien być wykonany dość szybko – zaraz po wymieszaniu farby. Pamiętajmy, aby nie modyfikować czasu podanego na opakowaniu. Zastosowanie się do tych wskazówek, na pewno pomoże nam uzyskać ładny kolor włosów.