CECE Polska Omnilogica Księgowość dla miast Poznań, Suchy Las, Wysogogotowo, Skórzewo, Przeźmierowo, Tarnowo Podgórne

Faktury są to dokumenty wystawione przez firmę celem potwierdzenia zakupu towaru lub usługi. Na każdym wystawionym dokumencie powinny być dane osoby wystawiającej fakturę oraz odbiorcy towaru lub usługi.

Do danych należą nazwa, adres oraz bezwzględni NIP. Na fakturze powinny znajdować się wymienione pozycje, których dotyczyła transakcja, data oraz ich ceny netto, brutto oraz wartość podatku VAT.

Dzięki takiemu dokumentowi konsument ma prawo do roszczeń na przykład reklamacji służy to, jako dowód zakupu. Coraz częściej firmy oferują swoim klientom faktury elektroniczne, które są honorowane w taki sam sposób jak te, które wysyłane są do klienta drogą elektroniczną.

www.prostomatologia.pl

Dzięki takiej formie faktury nie ulegają zniszczeniu, nie ma konieczności przechowywania ich w specjalistycznych archiwach. Niektóre z firm nie wystawiają faktur a paragony fiskalne, jeszcze jakiś czas temu niektórzy usługodawcy nie musieli ich wystawiać, dziś to wszystko ulega zmianie i nawet fryzjerzy zobligowani są do posiadania kas oraz wystawiania paragonów.