Deweloper musi nas o wszystkim informować

Możemy kupić od dewelopera mieszkanie, które już jest postawione i tylko czeka, aby ktoś je kupił i urządził, ale możemy się zdecydować na zakup takiego mieszkania 5 pokojowe warszawa mokotów, które na razie istnieje tylko na planie. Jeśli obawiamy się, czy w takim przypadku nie zostaniemy oszukani, to powinniśmy się zapoznać z ustawami i prawami, tak aby wiedzieć, że jesteśmy odpowiednio chronieni i deweloper musi się wywiązać ze swojego zobowiązania.

Najpierw musi nam przedstawić odpowiednie dokumenty

Jeśli interesuje nas nieruchomość, która dopiero ma być wybudowana, to musimy wiedzieć, że deweloper musi nas na bieżąco informować o postępach, a także już od samego początku musi nam wskazać, kiedy planuje daną budowę rozpocząć i kiedy zakończyć. Musimy także mieć wgląd do dokumentów, które będą pokazywały, że deweloper faktycznie ma wszystkie niezbędne pozwolenia, a także że posiada odpowiednie grunty, na których planuje się budować. Wówczas będziemy mieli pewność, że całość faktycznie będzie mogła być wykonana tak, jak nas o tym przekonuje deweloper.

Zazwyczaj też dają oni do wglądu dokumenty, w których jest zaznaczone, w jakich terminach, jaki procent budowy będzie ukończony, dzięki czemu łatwiej będzie nam określić, czy wszystko idzie zgodnie z planem i czy faktycznie otrzymamy klucze w terminie, który był nam podany na początku. A kiedy już budowa zostanie zakończona, wszystkie odbiory prawne odbędą się bez problemów, to będziemy mogli otrzymać upragnione klucze do mieszkania, a następnie u notariusza podpisać niezbędne dokumenty, tak aby mieszkanie zostało przekazane na nas. Dodatkowo warto podkreślić, że tego typu pisma otrzymujemy odpowiednio podpisane, więc w razie jakichkolwiek nieścisłości, albo opóźnień, będziemy wiedzieli do kogo powinniśmy się udać. To właśnie sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zakup takich nieruchomości, które dopiero mają być budowane, bo wiedzą, że wszystko jest odpowiednio zabezpieczone prawnie i nie mają się tutaj czego obawiać. Warto popatrzeć na projekty takich nieruchomości, bo może się okazać, że my także będziemy zadowoleni z takiej propozycji, a im wcześniej się zgłosimy do obejrzenie takich projektów, tym większa będzie szansa, że uda nam się zarezerwować to mieszkanie, które najlepiej będzie spełniało nasze oczekiwania.

Dlatego warto systematycznie sprawdzać, czy deweloperzy nie oferują nam czegoś ciekawego.