Czy deweloperzy obniżają ceny swoich mieszkań?

Czasami jest tak, że ktoś ogląda proponowane przez dewelopera mieszkania i jest nimi zainteresowany, ale jednocześnie wie, że nie będzie w stanie uzyskać aż tak dużego kredytu. Jeśli nie jesteśmy wówczas zdeterminowani, aby mieć konkretne mieszkanie, albo dochodzimy do wniosku, że wszystkie z tych proponowanych nam odpowiadają, to warto trochę odczekać, bo może się okazać, że z upływem czasu, takie mieszkania 5 pokojowe warszawa mokotów zaczną tanieć, a wówczas będziemy mieli większą szansę na to, aby uzyskać niezbędny kredyt.

Im więcej czasu od końca budowy, tym niższe ceny

Rzadko kiedy dzieje się tak, że deweloper sprzedaje wszystkie mieszkania przed zakończeniem budowy.

Zazwyczaj część z nich pozostaje wolna i można je jeszcze kupić, a to oznacza, że jest to dobra okazja, aby skorzystać z różnego rodzaju promocji, które się wówczas pojawiają. Deweloperom bardzo zależy na tym, aby jak najszybciej sprzedać wybudowane przez siebie mieszkania, bo wówczas mogą zacząć kolejną budowę. Dlatego też, im więcej czasu mija od zakończenia budowy, tym częściej pojawiają się promocje, pozwalające na zakup danych mieszkań po niższej cenie.

Wówczas możemy naprawdę wiele zyskać, pod warunkiem, że mieszkania, które jeszcze nam zostały do wyboru, faktycznie nam się podobają i nie mamy nic przeciwko temu, aby wybierać właśnie z nich. Jeśli możemy sobie pozwolić na to, aby trochę odczekać z zakupem mieszkania i mamy odpowiednio dużo cierpliwości, to może się okazać, że będziemy mogli sporo zaoszczędzić na takim kupnie, bo zaproponowana będzie nam odpowiednia promocja. To właśnie sprawia, że sporo ludzi czeka właśnie na taką ciekawą propozycję, jednocześnie cały czas kontrolując na stronie dewelopera to, ile mieszkań już zostało sprzedanych i ile z nich, jeszcze czeka na sprzedanie. Ofertą, która czeka na sprzedanie jest kupno mieszkania warszawa powiśle.

Chodzi o to, aby wybrać odpowiedni moment na zakup, tak abyśmy mogli zapłacić mniej, ale jednocześnie, żeby nie zostały nam wykupione wszystkie mieszkania, bo wówczas się okaże, że czekaliśmy zbyt dużo. Koniecznie popatrzmy jak to wszystko działa i o ile jest zmniejszana ich cena, tak abyśmy mogli określić, czy taka zmiana ceny faktycznie będzie dla nas odpowiednio zadowalająca. Takie promocje pojawiają się praktycznie za każdym razem, dlatego warto się zastanowić, czy mamy odpowiednio dużo cierpliwości, aby spokojnie poczekać na obniżenie cen takich mieszkań.