Banki w Polsce

biuro rachunkowe piła

Dawniej pieniądze pożyczało się zdecydowanie rzadziej niż obecnie i w mniejszym stopniu były to sformalizowane pożyczki. Dopiero w ostatnich dekadach na polskim rynku zaczęły funkcjonować komercyjne instytucje finansowe, dla których kredyty są jednym z podstawowych źródeł dochodów.

Trudno nawet zliczyć, ile banków funkcjonuje obecnie na terytorium naszego kraju. Oczywiście, nie tylko takie podmioty mogą legalnie udzielać nam pożyczek.

Zdaje się jednak, że tylko do nich możemy mieć całkowite zaufanie, ponieważ obejmuje je polskie prawo bankowe, które jest dość restrykcyjne. Innego rodzaju instytucje finansowe nierzadko działają na krawędzi prawa, a czasami nawet poza nim i chociażby z tego powodu trzeba na nie uważać.

Deklaracja ce

Pamiętajmy również o tym, że nawet jeśli bank stwierdzi, że jesteśmy w pełni wypłacalni, to nie oznacza to, że pożyczając pieniądze niewiele ryzykujemy. Niewielkie kredyty udzielane są często od ręki, a pewien procent pożyczających ma potem spore problemy z regularnym płaceniem rat.