Akwarystyka

www.cccmtb.polkowice.pl

Piękne akwarium to marzenie wielu osób. Hodowanie ryb, wodnych roślin i innych żyjątek często szybko przemienia się w pasję. Akwarium wymaga jednak włożenia dużej ilości pracy w jego pielęgnację.

Należy pamiętać, że początki przy prowadzeniu akwarium nie zawsze są proste, dlatego zawsze musi minąć trochę czasu, by akwarysta nabrał odpowiedniego doświadczenia. Ludzie najczęściej decydują się na wybór akwarium słodkowodnego, które jest zdecydowanie łatwiejsze w prowadzeniu oraz tańsze niż akwarium słonowodne. Morskie rośliny oraz ryby wymagają dużego doświadczenia od akwarysty.

Zakładając pierwsze akwarium należy oczywiście zakupić niezbędny osprzęt, pośród którego nie może zabraknąć grzałki, filtra czy napowietrzacza. Wielkość zbiornika uzależniona jest od liczby i gatunków ryb, które chce się w nim hodować. Nie każda ryba ma takie same wymagania, dlatego koniecznie należy zawsze zapoznać się ze specyfikacją danego gatunku, by móc zapewnić mu jak najlepsze warunki do życia.

Ponadto, warto również zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre gatunki mogą stanowić dla siebie zagrożenie i nie umieszczać w zbiornikach przypadkowo dobranych okazów.